A może tak naturalne świece woskowe ?

20150328_180942Znane jest powszechne zastosowanie wosku pszczelego już od pradawnych czasów (tabliczki do pisania, czcionki drukarskie, świece liturgiczne i obrzędowe, oświetlanie bogatych domostw). Na przestrzeni następnych wieków technika nie potrafiła się obejść bez wosku pszczelego. Zapotrzebowanie na ten produkt było ogromne a i cena też atrakcyjna. Właściwie prawie żaden pszczelarz nie zajmował się wyrobem świec ( nie opłacało się). Wosku ciągle brakowało, produkcja w pasiekach była niewielka.
Zmieniły się czasy i zmieniły się realia rynkowe. Pojawiły się nowe technologie i nowe produkty zastępujące wosk pszczeli. Produkty o doskonalszych walorach technicznych i w znacznie niższej cenie. Zapotrzebowanie na surowiec woskowy drastycznie spadło. Potrzebna jest jego niewielka ilość, właściwie tyko w przemyśle farmaceutycznym i kosmetycznym, no i oczywiście do wyrobu węzy.
20150328_183948

Sprzedaż wosku w postaci świec daje pszczelarzowi możliwość uzyskania lepszego efektu ekonomicznego a także urozmaicenie oferty w sprzedaży bezpośredniej miodu i innych produktów pszczelich.
Jest jeszcze chwila oddechu przed gonitwą zbliżającego się sezonu pasiecznego. „Ostatni dzwonek” na wykonanie pięknych woskowych świec wielkanocnych i zaprezentowanie ich np. na zbliżających się jarmarkach przedświątecznych. Okolicznościowe świeczki wielkanocne ( i nie tylko) będą miłym , a zarazem oryginalnym upominkiem dla rodziny i przyjaciół.

 

Pamiętajmy, że :

  • Palenie świecy woskowej ujemnie jonizuje powietrze,
  • Palenie świecy woskowej pomaga w usuwaniu przykrego i szkodliwego zapachu dymu papierosowego (szkodliwy zwłaszcza dla małych dzieci i kobiet w ciąży),
  • Palenie świecy woskowej sprzyja usuwaniu szkodliwego działania promieniowania wydzielanego przez ekrany telewizorów, monitorów komputerowych i różnych urządzeń elektromagnetycznych,
  • Palenie świecy woskowej pomaga wyciszyć się i osiągnąć stan równowagi psychicznej po przebytych stresach,
  • Palenie świecy woskowej daje ulgę meteoropatom w ataku migreny i przy gwałtownych skokach ciśnienia atmosferycznego,
  • Palenie świecy woskowej codziennie przed snem ułatwia zasypianie; daje głęboki i spokojny regenerujący sen,
  • Płomień świecy woskowej daje piękne i nastrojowe światło, a w pomieszczeniu unosi się przyjemny zapach miodu i propolisu.

Nietoksyczny płomień świecy woskowej ma w sobie skumulowaną dużą energię i jest cennym podarunkiem przyrody dla naszego zdrowia, ciągle nadwątlanego przez wszechobecną chemię i zatrute powietrze. Warto docenić ten dar!

duza_swieca

Komentowanie zamknięte.